Eluveitie

13. října 2013 v 10:02 | Ersie
Eluveitie je švýcarská folk melodic death metalová kapela. Byla založena v roce 2002 Christianem "Chrigelem" Glanzmannem. Kromě svého rodného jazyka a angličtiny používají ve svých textech i mrtvý keltský jazyk-galštinu.
První album nese název Vên, což v galštině znamená divoké veselí. Jen na tomto albu se podílelo 10 hudebníků. Z různých důvodů v roce 2004 skupinu opustilo 7 z 10 dosavadních členů. Z původní sestavy tedy zbyli jen Chrigel, Sevan a Meri, kteří kolem sebe shromáždili dalších 7 hudebníků. Začátkem roku 2006 došlo k opětovným změnám v sestavě. Kapelu opustily Linda Suter a Sarah Kiener, kterou nahradila Anna Murphy s niněrou. V tom samém roce nahrála skupina další album s názvem Spirit, načež podepsali nahrávací smlouvu s Twilight Records.
Se společností Nuclear Blast podepsali smlouvu v roce 2007 a v tomtéž roce nahráli i svoje snad nejznámější album Slania, které bylo vydáno 15. února 2008.
4. června toho roku oznámili na MySpace sourozenci Kirderovi, kteří ve skupině hráli na basu a dudy, že po koncertu ve Slovinsku kapelu opustí.
V roce 2008 byl také kapelou ohlášen projekt Evocation. První část alba, Evocation I: The Arcane Dominion, vyšla v roce 2009. V květnu téhož roku byla vydána speciální verze jejich nového alba Slania/Evocation I-The Arcane Metal Hammer Editon.
19. února 2010 bylo vydáno další album Everything Remains (As It Never Was).
V roce 2011 vydávají Eluveitie v pořadí 6. studiové album Evocation II- Visions.
V roce 2012 vydala skupina svoje zatím poslední album Helvetios.
Nynější složení kapely:
Christian "Chrigel" Glanzmann- Zpěv, mandolína, mandola, píšťaly, dudy, akustická kytara, uilleann pipes (irské loketní dudy), irský buben - Bodhrân
Nicole Ansperger- Housle
Merlin Sutter- Bicí
Siméon Koch- Sólová kytara, akustická kytara, mandola
Ivo Henzi- Doprovodná kytara, akustická kytara
Anna Murphy- Niněra, zpěv, flétna
Kay Brem- Basová kytara, akustická basová kytara
Patrick "Päde" Kistler- Dudy (skotské, středověké, Gaita), píšťaly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama