Susan Hill- Žena v černém

29. září 2013 v 15:58 | Ersie |  Přečtené knížky- Recenze
Nemám v plánu začínat od mojí první knížky, takže začnu od té, co jsem dočetla naposledy.
Žena v černém je příběh z viktoriánské Anglie. Na začátku knihy hlavní hrdina, mladý právník Arthur Kipps opouští svého syna, aby se vydal do Gifford Arms vyřídit pozůstalost po zesnulé paní Drablowové. Dům, kde stará žena bydlela je ale opředen mnoha legendami. O tom, že dům není tak úplně obyčejný, vypovídá i jeho název- U úhořího močálu. Arthur se do domu vydává, aby sehnal všechny potřebné spisy a vyřídil tak svou práci na tomto odlehlém a podivném místě. Děsivé události na sebe ovšem nenechají dlouho čekat.

Hillová umí podle mě velmi dobře popisovat, takže když zavřete oči a máte alespoň trochu fantasie, můžete si představit dům U úhořího močálu, onu ženu v černém i podrobné detaily. Hodně se mi líbí, že knihu vypráví právě hlavní hrdina a tak vlastně víme jen to, co viděl on, což je podle mě taky dobře. Všechno se rozplétá vlastně až na konci knihy, takže o napětí není nouze. Nikdy nevíte, co od knihy máte čekat, co se stane dál... Popis Jennet Humfryeové, tedy ženy v černém je dotažen do nejmenších detailů a jak už bylo řečeno, její postava se nechá dobře představit.
Kniha se mi četla velice dobře, nemohla jsem se od ní odtrhnout a navíc ani není moc silná, takže je vhodná i pro lidi, co toho tolik nepřečte. Nicméně, pokud dokážete alespoň trochu vnímat, kniha si vás získá hned u první kapitoly. No a pokud ne, nezačínejte to ani číst.
Podle knihy byl natočený i stejnojmenný film, který si samozřejmě filmaři upravili podle svého. Hlavní roly si v něm zahrál Daniel Radcliffe, známý především ze ságy o Harrym Potterovy. Film je sice o hodně strašidelnější než kniha, ale tak trochu ztrácí pointu. Důležité části jsou úplně vynechané a celé je to úplně překopané. No ale pokud chcete vědět, jak to mělo být, přečtěte si knižní předlohu, která vážně stojí za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unicorn Unicorn | 29. září 2013 v 16:07 | Reagovat

Heh...s recenzí na knížku bych určitě ve většině souhlasila! :D ... Jelikož představivost mám, tak mě knížka opravdu bavila. CO se týče filmu který si taky zmínila...ten je podle mě ...nic moc ... Dneska se na "lekačky" a duchařské filmy dívám, a nebýt strašidelného ozvučení...tak se neleknu ani kdyby mi zubatá seděla na klíně :'D ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama