Září 2013

Day 3- Song that makes me happy

30. září 2013 v 14:46 | Ersie |  30 Day Song Challenge
Song který mě dělá šťastnou? No to je trochu... obtížné. Ale nejspíš to bude song Up In The Air od 30 Seconds To Mars. Slova- perfektní, klip- dokonalý, hudba- na výbornou. Tahle písnička mě dokáže svým způsobem uklidnit, ani nevím čím to je. Snad Jaredovým hlasem.


Susan Hill- Žena v černém

29. září 2013 v 15:58 | Ersie |  Přečtené knížky- Recenze
Nemám v plánu začínat od mojí první knížky, takže začnu od té, co jsem dočetla naposledy.
Žena v černém je příběh z viktoriánské Anglie. Na začátku knihy hlavní hrdina, mladý právník Arthur Kipps opouští svého syna, aby se vydal do Gifford Arms vyřídit pozůstalost po zesnulé paní Drablowové. Dům, kde stará žena bydlela je ale opředen mnoha legendami. O tom, že dům není tak úplně obyčejný, vypovídá i jeho název- U úhořího močálu. Arthur se do domu vydává, aby sehnal všechny potřebné spisy a vyřídil tak svou práci na tomto odlehlém a podivném místě. Děsivé události na sebe ovšem nenechají dlouho čekat.

Hillová umí podle mě velmi dobře popisovat, takže když zavřete oči a máte alespoň trochu fantasie, můžete si představit dům U úhořího močálu, onu ženu v černém i podrobné detaily. Hodně se mi líbí, že knihu vypráví právě hlavní hrdina a tak vlastně víme jen to, co viděl on, což je podle mě taky dobře. Všechno se rozplétá vlastně až na konci knihy, takže o napětí není nouze. Nikdy nevíte, co od knihy máte čekat, co se stane dál... Popis Jennet Humfryeové, tedy ženy v černém je dotažen do nejmenších detailů a jak už bylo řečeno, její postava se nechá dobře představit.
Kniha se mi četla velice dobře, nemohla jsem se od ní odtrhnout a navíc ani není moc silná, takže je vhodná i pro lidi, co toho tolik nepřečte. Nicméně, pokud dokážete alespoň trochu vnímat, kniha si vás získá hned u první kapitoly. No a pokud ne, nezačínejte to ani číst.
Podle knihy byl natočený i stejnojmenný film, který si samozřejmě filmaři upravili podle svého. Hlavní roly si v něm zahrál Daniel Radcliffe, známý především ze ságy o Harrym Potterovy. Film je sice o hodně strašidelnější než kniha, ale tak trochu ztrácí pointu. Důležité části jsou úplně vynechané a celé je to úplně překopané. No ale pokud chcete vědět, jak to mělo být, přečtěte si knižní předlohu, která vážně stojí za to.

Day 2- Least Favorite Song

29. září 2013 v 15:13 | Ersie |  30 Day Song Challenge
Nejneoblíbenější song? Docela těžké, ale když nad tím tak popřemýšlím, asi Gangnam Style. Je to o ničem, nemá to žádný smysl a to vím, i když korejsky neumím ani slovo. A ten klip? Hrůza a děs. Odrhovačka století a něco, co nemůžu vystát.


Vzájemné sdílení

28. září 2013 v 16:38 | Ersie
Malá vzájemná reklama na blogu nikdy neuškodí, ne? Tak napiš do komentu:
1. Název blogu
2. Jméno nebo přesdívku
3. O čem je blog
4. Proč chceš do vzájemného?
5. Jakou chceš ikonku?

-Blogy o hip-hopu, popu, rapu a podobně nepřijímám. Vesměs beru jen blogy zaměřené na tvrdší hudbu, knihy, popřípadě kreslení a podobně.
-Bylo by dobré, kdybych měla alespoň dvakrát za měsíc na blogu od tebe nějaký komentář, který bude dávat smysl a něco z něj bude vyplývat. To samé budu pak oplácet já tobě.
-Když budeš chtít kopírovat, tak se ZEPTÁŠ! Až po tom, co ti to odsouhlasím můžeš článek zkopírovat. Přijdu na všechno, o to neměj starost.

Nový Lay

28. září 2013 v 16:21 | Ersie
Jak jste si jistě všimli, blog má nový vzhled. Jsem s ním nadmíru spokojená a moc bych chtěla poděkovat Miss Nothing, která se o tuhle prácičku zasloužila. No a udělám jí malou reklamu :D Pokud chcete, aby byl váš blog taky tak výjimečný jako ten můj, Miss vyrábí úžasné layouty. Víc na jejím blogu, odkaz na něj výš :)

Day 1- Your Favorite Song

28. září 2013 v 15:32 | Ersie |  30 Day Song Challenge
No tohle je trochu těžké, protože u mě se v poslední době oblíbené písničky dost mění. Ale v poslední době to je píseň od švýcarské folk metalové kapely Eluveitie, konkrétně Alesia. Takže doufám, že se zalíbí i vám :)


30 Day Song Challenge

15. září 2013 v 18:43 | Ersie |  30 Day Song Challenge
Tákže, mám objednaný layout a jakmile bude hotový, začneme s 30 day music challenge. Jde jen o to, že po dobu třiceti dnů vám sem budu dávat songy podle obrázku dole. Nebude to samozřejmě na každý den, ale budu se to snažit přidávat tak nějak pravidelně. Enjoy it! :)